BLEFAROPLASTYKA

Blefaroplastyka

(plastyka powiek)

Blefaroplastyka, czyli plastyka powiek, to zabieg chirurgiczny, który pomaga odświeżyć i odmłodzić spojrzenie o kilka lat. Efekt operacji utrzymuje się od kilku do kilkunastu lat, a u niektórych pacjentów jest stały. Opadające powieki górne to problem powstający w związkut ze zwiotczeniem skóry powiek i opadaniem tkanek czoła i brwi, ktory następuje wraz  z wiekiem. Powieki tracą swoją elastyczność i nadają twarzy oraz oczom charakterystyczny wygląd zmęczenia. Skóra ulega zwiotczeniu i rozciągnięciu, a napięcie mięśni zmniejsza się.

Wielu pacjentów z powodu opadania powiek górnych poza defektem estetycznym fałdu powieki górnej, odczuwa zmęczenie oczu, ciężkość powiek i bóle głowy, a przede wszystkim ograniczenie pola widzenia. 

Operacja plastyczna powiek górnych polega na nacięciu skóry powiek w naturalnym fałdzie – załamaniu powieki górnej. Następnie wycinamy nadmiar wiotkiej skóry w postaci odpowiednio ukształtowanego paska skóry i mięśnia okrężnego oka, co znacznie pogłębia strop powieki górnej, odmładzając oko. W sytuacjach tego wymagających chirurg usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej okołogałkowej uwypuklającej się przez wiotką przegrodę oczodołową – tzw. przepukliny tłuszczowe. Rana zamykana jest warstwowo bardzo cienkimi szwami, a blizna jest praktycznie niezauważalna. 

Blefaroplastyka powiek górnych lub dolnych stanowi jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów operacyjnych w obrębie twarzy

Zalety zabiegu:
  • poprawa wyglądu
  • odmłodzenie twarzy
  • zwiększenie pola widzenia
  • zabieg jest bezpieczny i skuteczny
  • długotrwałe efekty zabiegu
  • Umów się na wizytę

    ZAPISZ SIĘ